Jojimo pamokos

 

Seniai svajojate išmokti joti žirgu ar patobulinti jojimo įgūdžius? Apsilankykite mūsų žirgyne ir patirkite gražių akimirkų!

Taisyklingas jojimas stiprina visą žmogaus organizmą, padeda atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius rūpesčius, suteikia gerų emocijų ir energijos. Joti gali įvairaus amžiaus žmonės – jau 6 metų vaikai pradeda lankyti pirmąsias pamokas, kurių metu instruktoriai veda žirgą, o jaunieji raiteliai sėdi balne ir mokosi išlaikyti pusiausvyrą bei pajusti žirgą.

Pamokų metu visas dėmesys skiriamas tik Jūsų saugumui ir įgūdžiams lavinti. Užsiėmimus veda patyrę instruktoriai, jodinėjama žemaitukų bei trakėnų veislės žirgais. Pamokos gali vykti bet kuriuo metų laiku: geru oru užsiėmimai organizuojami lauke esančioje aikštelėje, prastesniu – manieže.

  Pasivažinėjimas ekipažu

          Vasarą lankytojams siūlome pasivažinėti sportine karieta po žaliuojančias pievas ir pajusti šilto vėjo gūsį. Tai puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems!

        Karietoje telpa iki 5 asmenų grupė. Apranga turėtų būti skirta laisvalaikiui ir pritaikyta esamam metų laikui.

 

Ekskursijos

 

Jau nuo seno lietuvį ir žirgą siejo stipri draugystė: žirgu buvo jojama į mūšius, tolimas keliones, drauge atliekami sunkūs darbai. Tą patvirtina ir mūsų liaudies dainos, kur ypatingas dėmesys skiriamas žirgo ir žmogaus ryšiui.

Rengiame ekskursijas, kurių metu supažindiname su lietuviškomis žirgų veislėmis, žirgų psichologija ir elgsena. Kiekvienas žirgas, kaip ir žmogus, yra kitoks: turi skirtingą istoriją ir kilmę, išskirtinę išvaizdą, spalvą ir net charakterio bruožus.

Ekskursija su pasijodinėjimu trunka 45 min., grupė turėtų būti nuo 5 žmonių.

  Būreliai vaikams

 

          Kviečiame vaikus aktyviai ir smagiai praleisti laiką po pamokų! Rengiame būrelius, kur mokome pažinti žirgą – kaip susidraugauti su žirgu ir jį prižiūrėti, kaip taisyklingai joti. Užsiėmimų metu pasakojame apie žirgyne auginamus žirgus, jų istoriją, veisles, sportinius ir kitus pasiekimus, žirgų anatomiją ir higieną, mokome, kaip naudoti inventorių ir valdyti žirgą.

Jojimas padeda vystytis vaiko koordinacijai, išlaikyti kūno pusiausvyrą, tapti vis tvirtesniam. Jojimas šiek tiek primena važiavimą dviračiu, mat pirmą kartą sėdus ant dviračio kaip ir ant žirgo kūnas svyra tai į vieną, tai į kitą pusę. Vis dėlto tai ypatinga sporto šaka, padedanti vystytis visiems kūno raumenims: blauzdų ir šlaunų, kuriomis laikomasi balne, pilvo preso, krūtinės, stiprėja ir rankų, pečių raumenys, nes reikia jėgos žirgui suvaldyti. Taip pat draugystė su žirgu vaikui padeda tapti drąsesniam ir labiau pasitikėti savimi – sėdint balne išmokstama atsipalaiduoti, kadangi neįmanoma joti susikausčiusiam, įtempusiam visus kūno raumenis, gaunama teigiamų emocijų. Išmokęs valdyti žirgą, vaikas įgauna daugiau drąsos, o tuomet jam daug lengviau ir bendrauti.

Būrelius gali lankyti pažengę raiteliai (mokantys savarankiškai risčioti bei šuoliuoti) ir siekiantys tobulinti turimus jojimo įgūdžius. Su profesionaliai žirginiu sportu užsiimančiais vaikais dirba patyrę treneriai, įvairių varžybų nugalėtojai.

Į būrelius kviečiame 8–16 metų amžiaus vaikus ir jaunuolius.

 

Fotosesija su žirgais

Kviečiame įamžinti akimirkas su žirgais tik Jums skirtoje fotosesijoje. Fotosesija su žirgais gamtoje yra puikus būdas praleisti laiką gryname ore, geriau pažinti žirgus, patirti netikėtų emocijų ir visa tai sustabdyti objektyvo kadruose.

                                                     Vaikų fotosesijoje dalyvauja ponis.

Mergvakariai ir bernvakariai

 

    Organizuojate ypatingą šventę savo draugams? Atvykite pas mus!

     Organizuojame Jums ir Jūsų draugams ekskursiją po žirgyną ir jojimą uždarose patalpose arba lauko aikštėje. Siūlome vasaros terasą, fotosesiją (fotografas jūsų) su žirgais.

Asmeninės šventės

 

Gamtos apsuptyje siūlome surengti savo šventę – pobūvį, gimtadienį, iškylą su šeima, kolegomis ar draugais (ši paslauga siūloma šiltuoju metų laiku nuo gegužės mėn. pradžios iki rugsėjo mėn. pabaigos).

„Vilniaus žirgyne“, įsikūrusiame 15 km už Vilniaus, turime svečių namus. Siūlome įstiklintą verandą (WC, vanduo, elektra) ir žalią veją teritorijoje, kur galima surengti iškylą. Taip pat turėsite galimybę pajodinėti žirgais ar pasivažinėti ekipažu.

Tegul Jūsų šventė būna ypatinga, kupina džiaugsmo ir geros nuotaikos!

 

Arklio priežiūros paslaugos

 

Turintiems žirgus teikiame jų priežiūros paslaugas. Mūsų darbuotojai pasirūpins Jūsų žirgų šėrimu ir girdymu, gardų valymu.